Купання в чанах

Купання в чані: правила та протипоказання

Традиція купання в чанах прийшла до нас ще з часів Австро-Угорщини. Великі діжки розміщували поблизу цілющих джерел та наповнювали теплою лікувальною водою. Використовували такі купелі для поступового розігрівання та підготовки організму до занурення в гарячі джерела.

Сьогодні купання в чанах на українських курортах зустрічається часто. Але підходити до такого релаксу, як і до кожної оздоровчої процедури, потрібно знаючи правила та зважаючи на протипоказання.

Особливості процедури купання в чані

Місткий чавунний котел ставлять на відкритому повітрі, а під ним розводять багаття. Вода всередині поступово нагрівається до температури 40 градусів. Дно чану викладають камінням, яке, водночас, оберігає від опіків та утримує тепло.

Занурюватися в таку купіль потрібно поступово та не забувати час від часу робити перерви на обливання холодною водою. Процедура купання в чані має омолоджувальний ефект, знімає втому, виводить токсини, зміцнює серцево-судинну систему та посилює імунітет. Але крім користі не забувайте про правила, яких потрібно дотримуватися.

Правила та протипоказання для купання в чані:

  1. Перед зануренням в чан обов'язково приймати душ.
  2. Металеві прикраси рекомендується знімати, адже вони швидко нагріваються і можуть викликати неприємні відчуття.
  3. Існують хронічні захворювання при яких купатися в чані, відвідувати лазні та приймати гарячі ванни протипоказано. Для впевненості проконсультуйтесь з сімейним лікарем, який знає про ваші проблеми зі здоров’ям.
  4. Часто в чан додають відвари лікувальних трав. Якщо у вас алергія на певні рослини, відмовтесь від таких запашних добавок.
  5. Стандартний час купання в чані ― одна година. Суттєво його збільшувати, як і розігрівати воду занадто сильно, не варто.
  6. Переїдати та вживати спиртні напої перед зануренням в чан категорично заборонено.

Щоб замовити купання в чанах звертайтесь за телефонами: (097)682-83-44; (098)571-03-90

Інші розваги